مجموعه جنت سفال شما را به خرید بهترین محصولات سفالی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات ظروف سفالی درجه یک

آنچه در این مقاله می خوانید...

ظروف سفالی درجه یکویژگی ظروف سفالی صادراتیمراکز صادرات ظروف سفالیاروپا ظروف سفالی ایران را نمیخردظروف سفالی لعاب دار
ظروف سفالی درجه یک

ظروف سفالی درجه یک ساخته شده در کارگاه های سفال گری شهر لالجین که به پایتخت سفال ایران معروف است به کشورهای دیگر صادر میشود . صادرات ظروف سفالی درجه یک به کشورهای دیگر باعث ارز آوری و درآمد زایی برای کشور می گردد .

ظروف سفالی درجه یک

ظروف سفالی درجه یک

صادرات صنایع دستی ایران از جمله ظروف سفالی به سایر کشورها علاوه بر جذب درآمد و ارز، باعث انتقال فرهنگ و هنر دیرینه مردم ایران به جهان می شود .هنرهای دستی جلوه عقاید و باورها و فرهنگ یک ملت هستند و همواره مورد توجه کارشناسان قرار می گیرند.

ویژگی ظروف سفالی صادراتی

ظروف سفالی صادراتی باید درجه یک، مرغوب و با کیفیت باشند و به صورتی زیبا و شیک بسته بندی گردند تا جای خود را در بازارهای جهانی بدست بیاورند . متاسفانه یکی از ضعف های ایران در صادرات همین امر بسته بندی است. آثار و ظروف سفالی گاها در کارتن های تخم مرغ و بدون هیچ دقت و رسیدگی صادر می شوند که بسیاری از کشورها این نوع بسته بندی را نمی پذیرند . اما چون هزینه های بسته بندی ظروف سفالی زیاد است شرکت ها از انجام آن سر باز می زنند .

مراکز صادرات ظروف سفالی

ظروف سفالی ایران بیشتر به کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عراق صادر می گردد که این ظروف را به همان شکل ساده و در بسته بندی های کم هزینه و بدون برند و مارک خاص خریداری میکنند تا هزینه تمام شده برای آنها کمتر بشود. چرا که هزینه بسته بندی محصول بیش از 50درصد هزینه تولید است .

اروپا ظروف سفالی ایران را نمیخرد

ظروف سفالی درجه یک

در گذشته کشورهای اروپایی از جمله آلمان یکی از پر طرفدار ترین خریداران ظروف سفالی ایران بودند .اما امروزه از ورود ظروف سفالی ایران به کشورهایشان جلوگیری می کنند. چرا که امروزه در ساخت این ظروف از لعاب آماده کاشی و سرامیک که سمی هستند استفاده می شود و برای انسان مضر است .

ظروف سفالی لعاب دار

ظروف سفالی دو نوع لعاب دار و بدون لعاب دارند . پزشکان طب سنتی نوع ظروف سفالی بدون لعاب را برای پخت و پز و نگهداری مواد غذایی مناسب نمی دانند . از این ظروف نباید بیش از دو یا سه بار استفاده کرد . زیرا مواد غذایی در منافذ سفال باقی می ماند و تمیز نمی شود . کوزه های سفالی برای خنک نگه داشتن آب خیلی خوب و مناسب هستند .اما برای نگهداری غذا باید نوع لعاب دار آنها استفاده شود . البته نه لعاب آبی که سمی و مضر است.

ابراهیم زند

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه جنت سفال شما را به خرید بهترین محصولات سفالی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید